Profile is Cas

Details

Username
Cas
Name
Caspar Naber
Gender
Man
Residence
Rotterdam
Occupation
journalist
Hobbies
Afrika/zeilen
Education
Rechten/Postdoctorale opleiding Journalistiek

The numbers

Number of messages
12
Average per day
0.01
Date of birth
48 Years
E-mail address
Registered on
21-07-2007 11:38
Last visit
31-10-2010 17:10
Website
-
Biography
Momenteel ben ik redacteur bij het AD (Nieuwsdienst). Mijn standplaats is Rotterdam.

Tot december 2007 werkte ik als copywriter voor een reisorganisatie gespecialiseerd in reizen op maat naar Afrika.

Tot maart 2007 was ik reisleider voor Baobab Reizen. Vanuit mijn woonplaats Nairobi begeleidde ik gedurende twee jaar groepsreizen in Oost-Afrika. Tussendoor 'deed' ik ook enkele reizen in Centraal- en West-Afrika (Kameroen en Mali). Daarvoor woonde ik een jaar in Johannesburg van waaruit ik voor dezelfde reisorganisatie hotel- en kampeerreizen begeleidde door zuidelijk Afrika.

Tot eind 2003 werkte ik als gerechtsverslaggever in Brussel. Ik schreef er vijf jaar voor dagblad De Morgen en vijf jaar voor dagbladen De Standaard en Het Nieuwsblad.

In 1994 begon ik mijn journalistieke loopbaan bij dagblad De Standaard in Brussel. Na drie maanden stage op de politieke redactie mocht ik drie maanden meedraaien op de buitenlandredactie. Daarna kon ik aan de slag als gerechtsverslaggever.

In 1993 volgde ik de eenjarige postdoctorale opleiding 'Journalistiek voor Academici' aan de School voor Journalistiek in Utrecht.

In 1992 studeerde ik af in de richting Nederlands Recht aan de Universiteit van Amsterdam met als specialisatie Auteursrecht en Media & Informatierecht. Daarna kon ik dan eindelijk naar Afrika! Via Frankrijk en Spanje - waar ik geld verdiende met druivenplukken - belandde ik in Marokko. Na het land te hebben doorkruist, stak ik de grens over met Algerije waar ik drie maanden verbleef. Daarna keerde ik terug naar Nederland en probeerde ik tevergeefs een stageplaats te regelen in de advocatuur.
My connection to Africa
Wie mij als kind vroeg wat ik wilde worden, kreeg steevast te horen: dat weet ik niet maar als ik groot ben, ga ik in Afrika wonen en werken! Waar ik het vandaan haalde? Niemand die het wist...ik was er nooit geweest en mijn ouders/familie evenmin. We kenden ook geen mensen die het continent hadden bezocht.

Voorzover ik weet, heeft Afrika altijd in mijn hoofd gezeten. Toch zette ik er pas op mijn 29ste voor het eerst voet aan wal (letterlijk want met de boot van Spanje naar Marokko). Intussen heb ik 19 landen op het continent bezocht (voor mijn dood hoop ik ze alle 53 te hebben gezien) en er enkele jaren gewoond. Na al die jaren kan ik maar een ding zeggen: Afrika geeft me een soort oergevoel en positieve energie naast menselijke warmte, veel humor en levenslessen!